Warunki nabycia kociaka z naszej hodowli

– Wszystkie nasze kocięta posiadają rodowody wydane przez Polski Związek Felinologiczny reprezentujący w Polsce międzynarodową organizację felinologiczną World Cat Federation (WCF).

– Kocięta opuszczają naszą hodowlę w wieku około 16 tygodni. Jest to bardzo ważne z punktu zdrowotnego i emocjonalnego dlatego nie ma możliwości odebrania kociaka wcześniej. W dniu odbioru kocięta są dwukrotnie zaszczepione przeciwko chorobom wirusowym,  trzy razy odrobaczone oraz posiadają mikrochip identyfikacyjny. Kocięta nie przeznaczone do hodowli przeprowadzają się do nowych domów po zabiegu kastracji. Dodatkowo kociak przed wydaniem przechodzi badanie kliniczne, ma wykonane testy w kierunku FIV (koci AIDS) oraz FeLV (kocia białaczka) oraz morfologię krwi.

– Sprzedaż kociaka potwierdza pisemna umowa sprzedaży określająca prawa i obowiązki stron umowy.

– Nowy właściciel otrzymuje przy odbiorze: rodowód kociaka, książeczkę zdrowia oraz wyprawkę. W skład wyprawki wchodzi karma sucha i mokra, żwirek używany w hodowli, zabawki, przysmaki.

– Rodzice kociąt posiadają badania w kierunku FIV (koci AIDS) oraz FeLV (kocia białaczka) z wynikiem ujemnym. Każdy kot hodowlany posiada badania genetyczne w kierunku PKD (wielotorbielowość nerek) z wynikiem negatywnym (genotyp N/N). Wszystkie koty, które ukończyły rok, mają wykonane badania kardiologiczne w kierunku HCM (kardiomiopatia przerostowa) z wynikiem prawidłowym.

– Cena kociaka w opcji na kolanka nie podlega negocjacji i jest to kwota 3000zł. W wychowanie naszych kociąt wkładamy wiele serca, czasu, pracy i środków finansowych. Prosimy o zrozumienie. Cena do hodowli jest ustalana indywidualnie. 

– Warunkiem rezerwacji kociaka jest wpłata opłaty rezerwacyjnej w wysokości 20% ceny kociaka. W przypadku rezygnacji z zakupu opłata rezerwacyjna nie podlega zwrotowi.

– Zależy nam na znalezieniu dla naszych kociąt najlepszych domów, gdzie będą szczęśliwe i kochane. Dlatego zastrzegamy sobie prawo do odmowy sprzedaży kociaka jeśli nabywca nie spełnia naszych oczekiwań i nie mamy pewności, że będzie dla kotka dobrym opiekunem.

– W szczególnych sytuacjach jesteśmy otwarci na dowóz kociaka do nowego domu jednak preferujemy odbiór malucha w naszym domu.

– Z nowymi właścicielami kociąt chcielibyśmy utrzymywać stały kontakt. Chętnie będziemy służyć radą i pomocą w wychowywaniu kociąt.